Назад кон Новости и информации за медиуми

Јубилеен 10. Фестивал на младото вино во „Тиквеш“

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

На десеттиот по ред Фестивал на младо вино, традиционално голем број јавни личности, соработници на винарницата, претставници на дипломатскиот кор, институциите, бизнис секторот и на медиумите од земјава и регионот, за првпат го пробаа младото вино од годинешната берба.

Според првите оценки на енолозите и присутните на овој реномиран настан, вината од годинешната берба располагаат со одлични карактеристики и предиспозиции за многу нови медали, признанија и високи оценки на престижни светски вински натпревари, со што ќе го потврдат и надминат успехот од минатите години.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Назад кон Новости и информации за медиуми