Назад кон Новости и информации за медиуми

ВВ „Тиквеш“ со поддршка за националната одбојкарска федерација

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Тиквеш“ е донатор на одбојкарската федерација и подржувач на одбојката во државата. Препознавајќи го историскиот успех на македонската одбојка, откако репрезентацијата за првпат се пласира на завршницата на континенталниот шампионат, пред почетокот на Европското првенство во одбојка, Винарската Визба „Тиквеш“ организираше испраќање на националната одбојкарска репрезентација со надеж дека поддршката ќе им даде дополнителен мотив на одбојкарите за успешно презентирање на македонската одбојка на првиот настап на едно Европско првенство.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Назад кон Новости и информации за медиуми