Назад кон Новости и информации за медиуми

Проширување и освежување на серијата традиционални вина

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Винарската визба „Тиквеш“ воведе новини со кои ја унапреди својата линија на традиционални вина кои на пазарот се достапни во амбалажа од еден литар. Сите вина од оваа линија добија целосно подобрување на амбалажата, што опфаќа: нова етикета, ново шише и нов тип на навоен затворач кој значително придонесува за зачувување на квалитетот на виното.

Друг новитет е проширувањето на оваа линија со популарните вина „Тиквешко бело“ и „Тиквешко црвено“ кои досега се нудеа на пазарот единствено во „Bag-in-box” пакувања од три литри.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Назад кон Новости и информации за медиуми