Назад кон Новости и информации за медиуми

Претставени првите четири вина произведени на сопствениот посед во Франција

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

На македонскиот пазар станаа достапни првите четири вина произведени во француската винарница „Château de Gourdon“, која од ноември 2018-та година е дел од „Тиквеш“. Тоа се премиум вината: Fontaine du Sud (бело), Mistral au Jardin (розе) и Vase de Pierre (црвено), како и белото ‘icon’ вино Terrasse au Soleil. Овие четири вина се дел од целосно обновеното портфолио на винарницата „Château de Gourdon“ кое го сочинуваат вкупно седум вина. Планирано е останатите три вина од ова портфолио да пристигнат на домашниот пазар до крајот на оваа година.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Назад кон Новости и информации за медиуми