Назад кон Новости и информации за медиуми

Обуки за вински ентузијасти и професионалци

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Винарската визба „Тиквеш“ ја доби акредитацијата за организирање обуки на престижната Лондонска школа за вино и жестоки пијалаци – „Wine & Spirits Education Trust“ (WSET), најголемиот светски провајдер на обуки во доменот на виното и жестоките пијалаци. Школата „Вински едукатор“ (Wine Еducator) почнува со работа, а обуките, според највисоките стандарди на едукација во областа, ќе ги изведуваат реномирани искусни предавачи сертифицирани од оваа светски признаена едукаторска организација. Повеќе на www.wineeducator.eu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Назад кон Новости и информации за медиуми