ROSÉ

Domaine Lepovo Rosé се одликува со светла боја на лосос и богата арома на малина, диви јагоди, праска, диња и грејпфрут, со мирисни ноти на бел бибер. Силната ароматика што се чувствува на мирис се рефлектира и во вкусот каде доминираат вкусовите на брусница и цитрусните плодови. По својот карактер, Domaine Lepovo Rosé е суво вино со средно тело и елегантен и свеж финиш.

Температура на сервирање

10°C

12°C

Комбинација со храна

рибини специјалитети

сирења камембер или бри

Достапно во

0.75L