PINOT NOIR

Суво црвено вино, зреено во барик буриња 12 месеци. Ова пино ноар со јака рубин боја има изразени ароми на зрели црни рибизли, со зачински и хербални ноти и комплексен вкус на јагоди и малини заокружени со вкус на ванила и чоколадо добиени од барик бурето. Полниот вкус и долгиот финиш со нијанси на какао и црна цреша се само дел од одликите на ова добро балансирано и со голем потенцијал за стареење пино ноар.

Температура на сервирање

16°C

18°C

Комбинација со храна

blank црвено месо

blank динстано јагнешко месо

blank дивеч

blank туна во црвен сос

Достапно во

0.75L